Z wizytą u gimnazjalistów w Stężycy

 

Kończący się rok szkolny sprzyja wszelkim wyjazdom, zwłaszcza jeżeli udajemy się z wizytą do szkoły. Na zaproszenie dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy, pani Lucyny Kerlin, wybraliśmy się z wizytą do uczniów tamtejszego gimnazjum.

Po przywitaniu przez panią dyrektor przyszedł czas na bliższe poznanie się z uczniami trzeciej klasy gimnazjum, którzy to uczniowie samodzielnie przygotowali i przeprowadzili zajęcia w czasie blisko czterogodzinnego pobytu w Stężycy. Na początek doskonale nam znane zabawy z chustą, które wśród śmiechu i fizycznego wysiłku pozwoliły przełamać pierwsze lody nieśmiałości. Już po paru minutach znaliśmy swoje imiona a dystans - zwłaszcza ze strony gospodarzy, szybko się skrócił ustępując miejsca fantastycznej zabawie i postawie opiekuńczej wobec gości.

W dalszej części swoim pokazem taneczno-wokalnym uraczył nas zespół "Promyki", w którego składzie znaleźli się niespodziewanie Szymon i Dawid. Taki skład skradł serca całej publiczności, a jak im poszło możecie zobaczyć sami w poniższej galerii. Zachęceni występem ruszyliśmy do tańca, a "taniec przyklejaniec" przypadł do gustu i tym młodszym i starszym. Wątek artystyczny kontynuowano w postaci zadania malarskiego pt. "Czym jest dla ciebie szczęście?". Jako, że spotkanie odbywało się na sali gimnastycznej - nie mogło zabraknąć wątków sportowych. Zawody wykorzystujące precyzję poruszania się, celność oka oraz szybkość rozpędzanych do niebotycznych prędkości wózków przyciągnęły wielu kibiców.

Nieco już głodni udaliśmy się do stołówki, w której czekał na nas przygotowany przez panie: Małgosię, Jolę i Marylę, obiad. Po słodkim deserze udaliśmy się ponownie do sali gimnastycznej, gdzie oddaliśmy się wspólnym śpiewom przy akompaniamencie gitary. Gdy obiady ułożyły się w brzuchach znów mogliśmy oddać się rywalizacji sportowej, którą poprzedził pokaz żonglerki piłkarskiej w wykonaniu dwóch kolegów z gimnazjum.

Ani się nie spostrzegliśmy a czas przeznaczony na wizytę w stężyckiej szkole upłynął. Z jej uczniami pożegnaliśmy się w nowo wybudowanej hali sportowej, którą z dumą nam zaprezentowali.

 

           

           

           

           

           

     

 

Bardzo dziękujemy pani dyrektor, pani pedagog Magdalenie Kulwikowskiej, a przede wszystkim uczniom trzeciej klasy gimnazjum za serdeczne przyjęcie, wspaniałe przygotowanie zajęć oraz za otwartość, życzliwość i bezinteresowne zaangażowanie. Wiemy, że nasze spotkanie nie było ostatnim a na pewno przyniosło tyle samo radości i satysfakcji zarówno nam jak i Wam.