PSOUU w Sierakowicach odznaczone Medalem im. Matki Teresy z Kalkuty!

 

Z dumą i satysfakcją miło nam poinformować, że decyzją kapituły konkursu - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Sierakowicach otrzymało Medal im. Matki Teresy z Kalkuty. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest corocznie, przez Starostwo Powiatowe w Kościerzynie oraz tamtejsze Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, osobom i instytucjom za bezinteresowną pomoc na rzecz osób niepełnosprawnych. Tegoroczna nagroda jest dla nas niezwykle cenna, jako, że organizatorzy podsumowując dekadę przyznawania Medali - nagrodzili osoby fizyczne oraz organizacje, które w ciągu tego dziesięciolecia wytrwale i skutecznie działały na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Do kategorii "organizacja pozarządowa z województwa pomorskiego", w której otrzymaliśmy nagrodę, zgłoszonych zostało czternaście kandydatur. Kapituła, złożona z przedstawicieli organizatorów, wybrała z nich trzy organizacje, które uzyskały nominacje do Medalu. Spośród nominowanych wyłoniono zwycięzcę. Oprócz PSOUU w Sierakowicach nominację uzyskali także: teatr Biuro Rzeczy Osobistych z Gdyni oraz gdyńskie stowarzyszenie osób niesłyszących EFFETHA.

 

Uroczysta gala wręczenia odznaczeń odbyła się w Światowy Dzień Chorego, 11 lutego w Kościerzynie. Wśród gości znaleźli się między innymi: biskup pelpliński ks. Ryszard Kasyna czy starosta kościerski Piotr Lizakowski. Uroczystość uświetnił swoim występem filipiński śpiewak a swoje miejsce znalazła też nasza galeria fotografii. Nagrodę, w imieniu wszystkich członków sierakowickiego koła PSOUU, odebrały panie: Ewa Przepiórska i Halina Bronk.

 

     

     

  

 

Serdeczne podziękowania za zgłoszenie naszej kandydatury, a tym samym - za docenienie wkładu PSOUU w Sierakowicach w polepszanie jakości i zapewnianie godności życia dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, kierujemy w stronę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach.

 

Oto krótki film z gali wręczenia medali: