Nasi czworonożni przyjaciele

 

Kto najlepszym przyjacielem człowieka - wiadomo. Dlaczego więc nie pogłębiać tej przyjaźni o relacje jeszcze bardziej intensywne, stymulujące rozwój ciała i ducha? Wychodząc temu przekonaniu na przeciw zaprosiliśmy do współpracy kogoś, kto o psach wie wszystko, a w połączeniu z niemałą wiedzą nt. rozwoju i emocji dzieci, tworzy to znakomite fundamenty do pracy na rzecz ogólnego rozwoju tych drugich.

 

Pan Leszek Starościak, bo o nim oczywiście mowa, rozpoczął pracę z naszymi dziećmi już w lipcu 2012 roku. Pomysł na ciekawe zajęcia w ciągu wakacji szybko przerodził się w ideę stałej współpracy w roku szkolnym 2012/13. Przyczynkiem do tego była zdecydowana chęć naszych dzieci do obcowania z czworonogami a także wiedza, fachowość i cechy osobowości Pana Leszka.

Z uwagi na obłożenie pracą terapeuty spotykaliśmy się z psiakami raz w miesiącu. Okazało się jednak, że proponowane przez terapeutę zajęcia są tak rozwojowe i nieodzowne, że porozumieliśmy się w sprawie zwiększenia ich częstotliwości. Tak powstał program zajęć kynoterapeutycznych, którego zazdroszczą nam inne ośrodki. Teraz spotykamy się już raz w tygodniu a przez sale naszych ośrodków przebiegały już m.in.: Santo, Inka, Chico, Fiona, Gajra, George, Fado i Argos.

 

Film z udziałem tego ostatniego:

 

 

O zajęciach:

 

Wcześniejszy wpis z zajęć z psami Pana Leszka.