Szybciej, wyżej, mocniej - Spartakiada 2014

 

Zgodnie z hasłem- „ sport to zdrowie”, pojechaliśmy po nie do Działdowa. Tam po raz dziesiąty odbyło się spotkanie sportowo-integracyjne, czyli  Spartakiada „Z wiosną po zdrowie”.

 

Nasze ośrodki po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni, brały udział w tej imprezie. Po dwutygodniowych ćwiczeniach i przygotowaniach do igrzysk, 14 maja, wczesnym rankiem wyjechaliśmy walczyć o złoto. W skład drużyny weszli: Michał, Daria, Ela, Klaudia, Karolina, Wiktoria oraz panie Lidka, Kasia i Aneta.

 

        

 

Po trzech godzinach byliśmy już na miejscu. Na dobry początek rozgościliśmy się w salach OREWu w Działdowie, przebraliśmy się  w dresy i zjedliśmy obiad. Spartakiadę rozpoczęły:  kolorowa parada, odpalenie znicza olimpijskiego i przemowy włodarzy. Po oficjalnej części 15 drużyn zajęło odpowiednie miejsca na murawie stadionu. Pierwszą konkurencją była  sztafeta . Tym profesjonalnym akcentem na poważnie rozpoczęliśmy zawody.

 

        

 

        

 

Z racji tego, że byliśmy tam po raz pierwszy  i z najdalszego zakątka zostaliśmy oficjalnie przywitani oraz poproszeni o kilka słów. Wiktoria z Panią Lidką w skrócie opowiedziały o naszych osiągnięciach (m.in. o wyjazdach do Maroka, Niemiec i Szwajcarii) . Od tej chwili już na dobre utkwiliśmy w pamięci wszystkich. Dodatkowo, gdy zobaczyli, że naszym kierowcą jest kobieta, Pani Kasia, która perfekcyjnie pokonywała samochodem przeszkody komunikacyjne , ich podziw sięgnął zenitu.

 

Podczas zawodów towarzyszyły nam przede wszystkim: dobra pogoda, rewelacyjny humor, drożdżówki i soki, cukierki, zabawy z animatorami oraz niekończąca się energia. Dowodem na to, było zajmowanie nieustannie pierwszego lub drugiego miejsca. Około godziny 18.00 zajadaliśmy już w ośrodku kolację. Wieczorem uczestniczyliśmy w koncercie zespołu Paraliż Band, który serwował muzykę reggae. Tak szybko rozkręconej imprezy dawno nie widzieliśmy. Już przy pierwszym dźwięku dzieciaki tańczyły na całego. Na koniec wieczoru można było poczęstować się mięskiem z grilla i porozmawiać z nowo poznanymi osobami. O 22.00 zarządzono ciszę nocną , także my postaraliśmy się do tej godziny dotrzeć do pokoju. Mimo ogromnego zmęczenia fizycznego, nie zasnęliśmy tak szybko, ponieważ udźwignąć taką dawkę emocji przeżytych w ciągu jednego dnia, to naprawdę wyzwanie.

 

        

 

 

        

 

        

 

Drugi dzień zawodów odbywał się na hali sportowej w pobliskim gimnazjum. Tam również wszystko zostało bardzo profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone. W konkurencjach znowu byliśmy jednymi z najlepszych. Świetni prowadzący imprezę oraz dodatkowe atrakcje pozwoliły miło i intensywnie przeżyć ten dzień. Spartakiadę odwiedziły światowej sławy gwiazdy takie jak:  Shakira, Michael Jackson, Magda Gessler, Kleo (bez Donatana tym razem) a także Mariolka. Gdy wszystkie konkurencje zostały przez nas wykonane mogliśmy spokojnie udać się na obiad. Po nim czekaliśmy już tylko na ogłoszenie wyników, nagrody itp. Ostatecznie otrzymaliśmy oczywiście złoty medal! Dodatkowo dyplomy, statuetkę i bardzo fajne prezenty dla każdego  zawodnika.

 

        

 

     

 

Wyjazd ten był naprawdę niezwykłą przygodą i świetną zabawą. Dziękujemy też wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki oraz przygotowali tak miłe przyjęcie w naszym ośrodku.

 

 

 

Daria, Ela, Karolina, Klaudia, Michał, Wiktoria oraz Aneta, Kasia i Lidka