SZWAJCARSKIE IMPRESJE - wyjazd do Szwajcarii!

 

Szwajcaria - kraj bez stolicy ale z czterema językami urzędowymi, bez dostępu do morza ale z Alpami na zachodzie, południu i wschodzie, a to wszystko na bardzo niewielkim obszarze. Już od 22 czerwca - przez sześć dni, ten niezwykle malowniczy zakątek Starego Kontynentu będą mieli okazję podziwiać uczestnicy wyprawy - podopieczni naszych ośrodków w Sierakowicach i Trzebuniu.

 

Kolejna, po Maroku i berlińskiej Tropikalnej Wyspie, niesamowita wyprawa po doświadczenia, emocje i edukację rozpocznie się przelotem z Warszawy do Zurychu. Bazę wypadową stanowić będzie miejscowość Bludenz w Austrii.

 

 

Po raz kolejny głównym celem wyjazdu jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych. Tym razem udamy się do Domu Łukasza, ośrodka dla młodzieży niepełnosprawnej. Tam też nastąpi wymiana artystycznych doświadczeń obu placówek oraz integracja poprzez wspólne warsztaty, zajęcia edukacyjne i zabawę.

Wypełniony po brzegi plan pobytu zakłada także odwiedzenie najciekawszych miejsc północnej części Szwajcarii. Będziemy między innymi w Lucernie.

 

 

 

Tam, oprócz zwiedzania samego miasta, odwiedzimy m.in. muzeum transportu.

Będzie również okazja do przeżyć ekstremalnych i doznań estetycznych. To wszystko zapewni wjazd kolejką na górę Santis oraz podziwianie rozciągającej się z niej panoramy na Alpy.

 

 

 

Zdaniem wielu, najpiękniej położonym miastem w Europie jest Konstancja. To ona będzie naszym kolejnym celem, a w niej odwiedzimy m.in. Sea Life - jedno z największych delfinariów naszego kontynentu.

 

 

 

Łatwo spierać się o to, co będzie największą atrakcją i przyniesie najwięcej wspomnień z tej niezwykłej wyprawy. Na pewno niezapomnianym będzie rejs po jeziorze, przez które przebiegają granice aż trzech państw! W kilkanaście minut znaleźć się możemy na terytorium Szwajcarii, Austrii i Niemiec, a samo Jezioro Bodeńskie dostarcza takich oto widoków: