Otwarte drzwi to nie tylko logo, znak rozpoznawczy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. W naszym przypadku to wiele więcej, to symbol początku ruchu rodziców dzieci niepełnosprawnych w naszym regionie. Od nich wszystko się zaczęło; do tej pory wiele drzwi było dla tych dzieci zamkniętych.

Otwarte drzwi swoje urzeczywistnienie znalazły w prawdziwie integracyjnym teatrze, w którym dzieci i młodzież niepełnosprawna miała szansę występować we wspólnych przedstawieniach wraz z pełnosprawnymi rówieśnikami. Oto jeden z nagrodzonych spektakli ówczesnego zespołu:


W chwili obecnej teatr działa w ramach zajęć terapeutycznych w obu naszych ośrodkach, angażując zarówno uczniów jak i terapeutów. Systematycznie wystawiamy nowe przedstawienia, zarówno okazjonalne (np. świąteczne) jak i tematyczne.

Ostatnim spektaklem zrealizowanym przez "Drzwi otwarte" było multimedialne przedstawienie oparte na twórczości Petera Gabriela. Pełen magicznej muzyki, wymownych tekstów i gry świateł spektakl został entuzjastycznie odebrany przez liczną publiczność podczas kilku jego prezentacji. Wystawiliśmy go m.in. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Więcej o tym wydarzeniu tutaj.

Jedno z przedstawień świątecznych:

 

Inne multimedia można znaleźć pod poniższymi linkami...