UROCZYSTA GALA 15LECIA KOŁA PSOUU W SIERAKOWICACH

 

To już 15 lat...15 lat od czasu kiedy nad wieloma dziećmi pojawiło się słońce, które świeci nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Jeszcze przed powstaniem naszych OREW-ów, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Sierakowicach udowodniło, że ,,chcieć to móc'' - czyniąc rzeczy dobre, piękne i niezmiernie potrzebne, broniąc praw osób, obok których jeszcze jakiś czas temu wielu przechodziło obojętnie... Ta rocznica pokazuje, jaką drogę przebyła placówka, pełniąca szczególny charakter w życiu nie tylko dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością, ale również
w życiu ich rodziców i opiekunów.

Obchody z okazji 15-lecia Sierakowickiego Koła odbyły się 18 marca 2016r. Punktualnie o godzinie 17 w Kinie ,,Remus''
w Kościerzynie zebrali się zaproszeni goście, rodzice ze swoimi pociechami oraz pracownicy naszych OREW-ów. Swoją obecnością zaszczycił nas również p. Leszek Pobłocki- wójt gminy Dziemiany, w której funkcjonuje jeden z naszych ośrodków.

Galę rozpoczął gościnny występ Teatru ,, Tęcza'' ze Słupska. Spektakl ,,Złote Serce'' wzbudził w nas wiele pozytywnych emocji, za co otrzymał gorące brawa. Po przedstawieniu, Pani Dyrektor Ewa Przepiórska złożyła podziękowania wszystkim tym, którzy od lat wspierali tworzenie i prowadzenie Koła. Słowa uznania przekazał wójt gminy Dziemiany, podkreślając ogromną wartość istnienia OREW. Kolejnym punktem programu była aukcja obrazów autorstwa podopiecznych i terapeutów. Celem licytacji było dofinansowanie do zakupu busa przewożącego wychowanków do ośrodka. Galę zakończyła projekcja filmu ,,Delikatne stópki, w których siedzi piach'' autorstwa Filipa Przepiórskiego , w którym aktorami byli uczniowie naszych ośrodków. Film niesie za sobą głębokie przesłanie, a żeby się przekonać o jego niezwykłej treści, zapraszamy na nasz profil facebookowy.