Wielkanocne spotkanie

 

W tym roku na dobre rozgościła się u nas zima. Wielki Czwartek, w który zorganizowaliśmy w ośrodku w Sierakowicach spotkanie wielkanocne - przywitał nas zatem śniegiem. Ten jednak nie był w stanie schłodzić gorącego wyczekiwania świąt, które dodatkowo podsycone zostało przez wspólne malowanie pisanek i przygotowywanie ozdób świątecznych oraz rozmowy o wielkanocnych zwyczajach.

Pewne symbole wielkanocne postanowiliśmy przedstawić w jak najbardziej rzeczywistej ich formie - stąd obecność we wspólnym świętowaniu baranka i kurek. Zwłaszcza ten pierwszy cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci. Deklaracje chęci posiadania takiego w domu niejednego rodzica przyprawiły o zakłopotanie.

 

 

Krzątaninę przy przygotowywaniu wielkanocnego stołu umilały nam śpiewy i gitarowy do nich akompaniament (za który dziękujemy Pani Kasi). Symboliczne świąteczne śniadanie jak co roku zgromadziło przy stole bliskich sobie ludzi.

Dzień zakończył premierowy pokaz filmu dokumentującego niedawną wyprawę do Maroka.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie postanowili spędzić ten przedświąteczny czas. Niech ten wielkanocny nastrój nie opuszcza nas przez cały kolejny rok.